Národní pony společnost pro Vás i v roce 2019 připravila seriálové soutěže NPS First Ridden Šampionát (FRŠ), NPS Junior Ridden Šampionát a NPS Open Ridden Šampionát (ORŠ). Seriály budou probíhat dle pravidel NPS pro rok 2019.

V roce 2019 doznají všechny tři uvedené seriály změny týkající se plemen, která se mohou účastnit. Nově budou otevřeny i pro příslušníky Mountain and Moorland Part Bred (MMPBr). V rámci kategorie MMPBr se lze účastnit se zvířaty zapsanými ve kterékoliv uznané MM české i zahraniční plemenné knize, nebo v plemenné knize ČSP s požadovaným prokazatelným podílem příslušné registrované MM krve (WPBr a Part Bred Dartmoor 12,5 %, Part Bred Connemara, Part Bred New Forest a Part Bred Dales 25%). Lze se tedy nově účastnit i se zvířaty zapsanými např. v PK ČSP, která splňují podmínky příslušného procenta MM krve. Bude se jednat především o potomky hřebců Diamant 424 (Connemara pony), Klootwijkhoeve's Vidar, Wicked Bubbling Brown Sugar a Orchid's Romario II (New Forest pony).

Dále dozná změnu seriálová soutěž JRŠ, ve které bude nově požadován i cval ve skupině.

Propozice NPS šampionátů jsou k dispozici ZDE.

Přihláška do šampionátů je k dispozici ZDE.

Za podporu seriálů v roce 2018 děkujeme Jezdeckému klubu dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem / Stará Boleslav a Jízdárně Lhota.

Konečné výsledky z roku 2018 jsou k dispozici ZDE

Výsledky po čtvrtém kole jsou k dispozici ZDE

 

Foto: Jaroslav Macháček